Методи протезування зубів

68 views 01:47 0 Комментарии 14 июля 2022

Зубні протези замінюють або відновлюють відсутні чи пошкоджені зуби. Вони можуть зробити набагато більше, ніж покращити вашу посмішку. 

Відсутній зуб може вплинути на вашу здатність жувати та підвищити ризик захворювання ясен, вплинути на здоров’я кісток щелепи та поставити під загрозу інші зуби.

Перш ніж запропонувати будь-яке лікування стоматолог або ортодонт візьме до уваги загальний стан вашої порожнини рота, включаючи кількість відсутніх зубів, їх стан, товщину щелепної кістки тощо. 

Якщо у вас є відсутні лише один або два зуби, а решта здорові, кращим рішенням може бути міст або частковий протез. 

Якщо природних зубів залишилося мало, і вони знаходяться в неприємних умовах, протези або імплантати можуть бути найкращим варіантом. 

Але якщо щелепна кістка тонка, ваш стоматолог може звернутися за кістковим трансплантатом, щоб прищепити додаткову кістку в область для підтримки імплантату.

Зубні імплантати — це штучні корені зубів, виготовлені з титанових гвинтів, які імплантуються в кістку щелепи. Після зрощення з навколишньою кісткою вони стають надзвичайно міцними і можуть підтримувати зубний протез. Існує три основних зубних протеза, які зазвичай підтримуються зубними імплантатами, в тому числі: 

  1. Зубні коронки:

 Зубна коронка — це ковпачок, який надівається на верхню частину зуба та виготовлений відповідно до кольору та форми природного зуба. У випадках, коли природний зуб більше не може підтримувати зубну коронку через серйозне пошкодження або карієс, можна використовувати коронку з опорою на імплантати.  

Щоб встановити коронку з опорою на імплантати, спочатку необхідно видалити природний зуб. Потім гвинт імплантату поміщається в кістку щелепи та прикріплюється деталь або абатмент.  Абатмент буде виступати за межі лінії ясен, і ясна буде зашита навколо нього.  

Відразу після процедури встановлення імплантату на абатмент зазвичай прикріплюють тимчасову зубну коронку. Після того, як місце імплантату загоїться та кістка зрощується з імплантатом, буде виготовлена ​​і встановлена ​​постійна зубна коронка.  Зубні коронки часто використовуються для відновлення одного відсутнього зуба або кількох відсутніх зубів, які не прилягають один до одного.

  1. Зубний міст:

У той час як зубна коронка являє собою один ковпачок, який надівається на пошкоджений або зруйнований зуб, зубний міст складається з двох зубних коронок з підробленим зубом або зубами між ними.  

Завдяки своїй іншій структурі, мостоподібні протези здатні відновлювати сусідні зуби, які зруйновані, пошкоджені або відсутні одночасно. Мостовидні протези з опорою на імплантати використовуються, коли природні зуби не можуть підтримувати зубний протез. Установка моста схожа на встановлення зубної коронки, але встановлюються два зубні імплантати.

  1. Зубні протези:

Протези — це штучні зуби та ясна, які використовуються для відновлення всієї верхньої або нижньої дуги зубів.  

Вони використовуються у випадках, коли велика кількість природних зубів відсутня або сильно постраждала внаслідок пошкодження або карієсу.  Зазвичай зубні протези використовуються як знімні протези. Хоча й не виключенням є незнімні протези для постійної стабілізації в роті.  

Незнімні протези, також відомі як протези з опорою на імплантати, утримуються на місці приблизно чотирма зубними імплантатами в кожній дузі. З цієї причини їх також називають імплантами «все на чотирьох». Для встановлення такого протеза з опорою необхідно встановити щонайменше чотири зубні імплантати та видалити всі зруйновані або пошкоджені зуби, що залишилися.

Колір імплантатів підбирається максимально схожим до кольору ваших природних зубів, тож якщо ви полюбляєте таку процедуру як відбілювання посмішкижоден з типів імплантатів не буде виділятись.

Зубні імплантати можуть запропонувати різноманітні варіанти відновлення зубів, таких як зубні коронки, мости та протези. Це дозволяє пацієнтам мати варіанти на вибір при розгляді відновного лікування з використанням зубних імплантатів.